39.Zimske športne igre na Trbižu - Lestvice in slike

Datum publikacije 11/03/2008

Poroča Sabrina Žezlina - vodja smučarskega odseka pri Slovenskem Planinskem društvu Trst

Tekmovanje se je začelo ob 10.15, z manjšo zamudo, zaradi cementiranja proge. Na tekmo je bilo vpisanih 316 tekmovalcev, članov 10 društev: 5 zamejskih in 5 iz Slovenije (188 članov zamejskih društev in 128 iz Slovenije). Na startu je bilo 283 tekmovalcev od katerih je štartalo na krajši progi 56 mlajših Baby sprintov in Super Baby sprintov.

Na cilj je presmučalo 259 smučarjev. Vreme je bilo še kar vroče, večkrat  je zasijalo sonce med oblaki. Prisotni so imeli na voljo topel čaj in kuhano vino, ter sendvič s hrenavko pred nagrajevanjem.

Nagrajeni so bili prvi trije uvrščeni v vsaki kategoriji in vsi najmlajši nastopajoči. 3. Pokal Del Linz sta prejela Sinigoj Caterina in Ostolidi Alex, nagrajen je bil tudi najboljši najstarejši tekmovalec Zezlina Aldo.

Absolutni najbolši čas v ženski kategoriji je dosegla naraščajnica Ana Bucik iz S.K. Pivka, v moški kategoriji pa starejši član Peter Furlan za SK Devin.